Game and Sports

 

K.V.UMROI CANTT. (MEGHALAYA)


 

KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19 GIRLS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
BASKETBALL 1 MONIKA XI SCI TAGORE HOUSE I
2 KANCHAN X TAGORE HOUSE I
3 USHA THAPA X TAGORE HOUSE I
4 PINKY X TAGORE HOUSE I
5 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE I
6 TAMANNA IX TAGORE HOUSE I
7 CHANCHAL X TAGORE HOUSE I
8 EASTER XI ARTS TAGORE HOUSE I
BASKETBALL 9 BHARTI IX ASHOKA HOUSE II
10 SARITA IX ASHOKA HOUSE II
11 NISHA IX ASHOKA HOUSE II
12 KHUSHBOO X ASHOKA HOUSE II
13 DEEPALI X ASHOKA HOUSE II
14 SONGAIYIN VIII ASHOKA HOUSE II
15 TINGRINA VII ASHOKA HOUSE II
16 RAJKUMARI IX ASHOKA HOUSE II
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
BASKETBALL 1 RAVI KANT XI SCI ASHOKA HOUSE I
2 SALIM ALI XI ARTS ASHOKA HOUSE I
3 RAHUL PRASAD XI ARTS ASHOKA HOUSE I
4 P.PAUSUALIN XI ARTS ASHOKA HOUSE I
5 PANKAJ DAS XI ARTS ASHOKA HOUSE I
6 SUMAN DAS XI ARTS ASHOKA HOUSE I
7 RAJIV KANT IX ASHOKA HOUSE I
8 AMIT IX ASHOKA HOUSE I
BASKETBALL 9 KAAN BISWAS XI ARTS SHIVAJI HOUSE II
10 BHRIGU DAS XI SCI SHIVAJI HOUSE II
11 TENGRANG XI ARTS SHIVAJI HOUSE II
12 BIPLLAB XII SCI SHIVAJI HOUSE II
13 SUBODEEP X SHIVAJI HOUSE II
14 K.DING X SHIVAJI HOUSE II
15 SUNNY SINGH IX SHIVAJI HOUSE II
16 LAWANGBIANG X SHIVAJI HOUSE II

 

KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19 GIRLS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
KABADDI 1 USHA THAPA X TAGORE HOUSE I
2 PINKY X TAGORE HOUSE I
3 KANCHAN X TAGORE HOUSE I
4 KHUSHBOO VIII TAGORE HOUSE I
5 KOMAL VI TAGORE HOUSE I
6 JULIE VIII TAGORE HOUSE I
7 PAYAL TAGORE HOUSE I
8 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE I
KABADDI 9 SENGMITACHI XI ARTS RAMAN HOUSE II
10 ROHINI XII SCI RAMAN HOUSE II
11 PINKY DEV XI ARTS RAMAN HOUSE II
12 PRIYANKA X RAMAN HOUSE II
13 TINI VIII RAMAN HOUSE II
14 RIYA VI RAMAN HOUSE II
15 SUSHMA IX RAMAN HOUSE II
16 NEHA IX RAMAN HOUSE II
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
KABADDI 1 SAHID ALI XI ARTS TAGORE HOUSE I
2 SACHIN GIRI XI ARTS TAGORE HOUSE I
3 BIKASH TALUKDAR XI ARTS TAGORE HOUSE I
4 RAJDEEP XII SCI TAGORE HOUSE I
5 ISSAC SANGMA XII ARTS TAGORE HOUSE I
6 HIMANSHU X TAGORE HOUSE I
7 YOGESH IX TAGORE HOUSE I
8 TAGORE HOUSE I
KABADDI 9 BIJAY RAI XII SCI RAMAN HOUSE II
10 MICHEAL XI SCI RAMAN HOUSE II
11 HARENDRA VIII RAMAN HOUSE II
12 RAHUL KANT XI SCI RAMAN HOUSE II
13 SAURAV CHAUHAN IX RAMAN HOUSE II
14 MARBIANG XII SCI RAMAN HOUSE II
15 DAVID VIII RAMAN HOUSE II
16 RAMAN HOUSE II

 

KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19 GIRLS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
VOLLEYBALL 1 SENGMITACHI XI ARTS RAMAN HOUSE I
2 PRIYANKA SAH IX RAMAN HOUSE I
3 SAPNA X RAMAN HOUSE I
4 KAVITA X RAMAN HOUSE I
5 ROSHNI VIII RAMAN HOUSE I
6 RIYA VIII RAMAN HOUSE I
7 ROHINI XII SCI RAMAN HOUSE I
8 NEHA IX RAMAN HOUSE I
VOLLEYBALL 9 USHA THAPA X TAGORE HOUSE II
10 PINKY X TAGORE HOUSE II
11 KANCHAN X TAGORE HOUSE II
12 MONIKA XI SCI TAGORE HOUSE II
13 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE II
14 TAMANNA IX TAGORE HOUSE II
15 JASWINDER IX TAGORE HOUSE II
16 EASTER XI ARTS TAGORE HOUSE II
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
VOLLEYBALL 1 ABHISHEK MAHANTA XI SCI TAGORE HOUSE I
2 RAJDEEP BARMAN XII SCI TAGORE HOUSE I
3 SAHID ALI XI ARTS TAGORE HOUSE I
4 HIMANSHU X TAGORE HOUSE I
5 KARAN SINGH XI ARTS TAGORE HOUSE I
6 BIKASH TALUKDAR XI ARTS TAGORE HOUSE I
7 NISHAN THAPA VII TAGORE HOUSE I
8 TAGORE HOUSE I
VOLLEYBALL 9 BIJAY RAI XII SCI RAMAN HOUSE II
10 MICHEAL XI SCI RAMAN HOUSE II
11 HARENDRA VIII RAMAN HOUSE II
12 DAVID VIII RAMAN HOUSE II
13 SANJAY XII ARTS RAMAN HOUSE II
14 MARBIANG XII SCI RAMAN HOUSE II
15 ANIL X RAMAN HOUSE II
16 RAMAN HOUSE II

 

KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-14BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
LONG JUMP 1 HARENDERA VIII RAMAN HOUSE I
2 NISHAN THAPA VII TAGORE HOUSE II
3 AMIT THAKUR VIII SHIVAJI HOUSE III
400M 4 HARENDERA VIII RAMAN HOUSE I
5 CHETAN VIII SHIVAJI HOUSE II
6 ROSHAN SINGH VIII ASHOKA HOUSE III
SHOTPUT 7 CHETAN VIII SHIVAJI HOUSE I
8 CLAIBIRTH VIII TAGORE HOUSE II
9 DAVID VIII RAMAN HOUSE III
200M 10 NISHAN THAPA VII TAGORE HOUSE I
11 AMIT THAKUR VIII SHIVAJI HOUSE II
12 AMAN BABU VI ASHOKA HOUSE III
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-14GIRLS
LONG JUMP 13 TRACY VAIPHI VIII SHIVAJI HOUSE I
14 MONIKA VII ASHOKA HOUSE II
15 ARCHANA VII ASHOKA HOUSE III
400M 16 DEEPIKA VII SHIVAJI HOUSE I
17 KHUSHBHOO VIII ASHOKA HOUSE II
18 VARSHA VI SHIVAJI HOUSE III
SHOTPUT 19 EWON VIII SHIVAJI HOUSE I
20 TRACY VAIPHI VIII SHIVAJI HOUSE II
21 ROSHNI VIII RAMAN HOUSE III
200M 22 MUSKAN VII SHIVAJI HOUSE I
23 TINGRINA VII ASHOKA HOUSE II
24 KHUSHI KUMARI VI TAGORE HOUSE III
KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19 BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
LONG JUMP 1 SAHID ALI XI ARTS TAGORE HOUSE I
2 KARAN BISWAS XI ARTS SHIVAJI HOUSE II
3 RAVI KANT XII SCI ASHOKA HOUSE III
400M 4 Md.SALIM XI ARTS ASHOKA HOUSE I
5 SAHID ALI XI ARTS TAGORE HOUSE II
6 RAHUL PRASAD XI ARTS ASHOKA HOUSE III
SHOTPUT 7 MICHEAL XI SCI RAMAN HOUSE I
8 Md.SAHID ALI XI ARTS TAGORE HOUSE II
9 KARAN BISWAS XI ARTS SHIVAJI HOUSE III
200M 10 Md. SALIM XI ARTS ASHOKA HOUSE I
11 BHRIGU XI SCI SHIVAJI HOUSE II
12 BIKASH TALUK DAR XI ARTS TAGORE HOUSE III
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-19 GIRLS
LONG JUMP 13 SENGMITACHI XI ARTS RAMAN HOUSE I
14 KUMARI SUNITA XI ARTS ASHOKA HOUSE II
15 EASTER XI ARTS TAGORE HOUSE III
400M 16 SENGMITACHI XI ARTS RAMAN HOUSE I
17 MONIKA XI SCI TAGORE HOUSE II
18 ASHU KUMARI XI SCI SHIVAJI HOUSE III
SHOTPUT 19 BARSHA XI ARTS ASHOKA HOUSE I
20 EASTER XI ARTS TAGORE HOUSE II
21 KUMARI SUNITA XI ARTS ASHOKA HOUSE III
200M 22 KUMARI SUNITA XI ARTS ASHOKA HOUSE I
23 ASHU KUMARI XI SCI SHIVAJI HOUSE II
24 MONIKA XI SCI TAGORE HOUSE III
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-17 GIRLS
LONG JUMP 25 SARITA YADAV IX ASHOKA HOUSE I
26 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE II
27 SUSHMA IX RAMAN HOUSE III
400M 28 DIVYA IX ASHOKA HOUSE I
29 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE II
30 CHANCHAL IX TAGORE HOUSE III
SHOTPUT 31 DEEPALI IX ASHOKA HOUSE I
32 SARITA YADAV IX ASHOKA HOUSE II
33 RESHMA IX SHIVAJI HOUSE III
200M 34 SEHNAZ IX TAGORE HOUSE I
35 SARITA YADAV IX ASHOKA HOUSE II
36 BHARTI KUMARI IX ASHOKA HOUSE III
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 U-17 BOYS
LONG JUMP 37 SUJEET X SHIVAJI HOUSE I
38 HIMANSHU X TAGORE HOUSE II
39 K.DING X SHIVAJI HOUSE III
400M 40 SUNNY IX SHIVAJI HOUSE I
41 SAURAV IX RAMAN HOUSE II
42 YOGESH GIRI IX TAGORE HOUSE III
SHOTPUT 43 EMMANUAL IX RAMAN HOUSE I
44 K.DING X SHIVAJI HOUSE II
45 PARVINDER IX ASHOKA HOUSE III
200M 46 ARUN THAPA X TAGORE HOUSE I
47 SUMAN DAS X ASHOKA HOUSE II
48 SUJEET X SHIVAJI HOUSE III

 

KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 PRIMARY GIRLS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
JALEBI RACE 1 I I
JALEBI RACE 2 I II
JALEBI RACE 3 I III
50 M RACE 4 SITAL I TAGORE HOUSE I
50 M RACE 5 NAMARAT SHARMI I TAGORE HOUSE II
50 M RACE 6 VANSHIKA DIMAN I RAMAN HOUSE III
READY TO SCHOOL 7 TINA KALITA I SHIVAJI HOUSE I
READY TO SCHOOL 8 BALAPYNSUK SHISHA I TAGORE HOUSE II
READY TO SCHOOL 9 GUGRIA KUMARI I TAGORE HOUSE III
HOPPING RACE 10 SHRISHTI II SHIVAJI HOUSE I
HOPPING RACE 11 LARIBUNGLONG II TAGORE HOUSE II
HOPPING RACE 12 ANUSHKA II RAMAN HOUSE III
50 M RACE 13 NGADABUNGLALG II ASHOKA HOUSE I
50 M RACE 14 ANUSHKA BHARALI II RAMAN HOUSE II
50 M RACE 15 SHRISHTI II SHIVAJI HOUSE III
SHOES & SOCKS RACE 16 KUMARI SHILPI II TAGORE HOUSE I
SHOES & SOCKS RACE 17 SHRISHTI II RAMAN HOUSE II
SHOES & SOCKS RACE 18 NIVEDITA YADAV II RAMAN HOUSE III
80 M RACE 19 PFUDULU III SHIVAJI HOUSE I
81 M RACE 20 ALEXIOUS III RAMAN HOUSE II
82 M RACE 21 SUMAN III RAMAN HOUSE
LEMON &SPOON RACE 22 SUMAN I
LEMON &SPOON RACE 23 II
LEMON &SPOON RACE 24 III
FROG RACE 25 PFUDULU III SHIVAJI HOUSE I
FROG RACE 26 RIZA III RAMAN HOUSE II
FROG RACE 27 JOYCYFULL III RAMAN HOUSE III
LEMON &SPOON RACE 28 IV I
LEMON &SPOON RACE 29 IV II
LEMON &SPOON RACE 30 IV III
80 M RACE 31 RANJAMA IV SHIVAJI HOUSE I
80 M RACE 32 LILYSHA IV SHIVAJI HOUSE II
80 M RACE 33 SADEYA IV ASHOKA HOUSE III
BACK RACE 34 NANDANI BISWAS IV TAGORE HOUSE I
BACK RACE 35 SAKSHI IV SHIVAJI HOUSE II
BACK RACE 36 SNJANA IV SHIVAJI HOUSE III
80 M RACE 37 DIPANDITA V TAGORE HOUSE I
80 M RACE 38 URSANA V RAMAN HOUSE II
80 M RACE 39 ISHA V SHIVAJI HOUSE III
SACK RACE 40 V I
SACK RACE 41 V II
SACK RACE 42 V III
BACK RACE 43 REBRKA V RAMAN HOUSE I
BACK RACE 44 URFANA V RAMAN HOUSE II
BACK RACE 45 NEERU CHETTRI V ASHOKA HOUSE II
KV UMROI CANTT
ANNUAL SPORTS RESULTS 2014-15 PRIMARY BOYS
EVENT SNO NAME CLASS HOUSE POSITION
JALEBI RACE 1 I I
JALEBI RACE 2 I II
JALEBI RACE 3 I III
50 M RACE 4 GAURAV SINGH I SHIVAJI HOUSE I
50 M RACE 5 PLIELAD I RAMAN HOUSE II
50 M RACE 6 YOGENDRA KR.YADAV I ASHOKA HOUSE III
READY TO SCHOOL 7 JEDRICK STAR I SHIVAJI HOUSE I
READY TO SCHOOL 8 AJAY KR. SHARMA I SHIVAJI HOUSE II
READY TO SCHOOL 9 PHAIBIANG I ASHOKA HOUSE III
HOPPING RACE 10 PREM THAKUR II TAGORE HOUSE I
HOPPING RACE 11 BADANBOR II RAMAN HOUSE II
HOPPING RACE 12 NIKHIL SUNAR II TAGORE HOUSE III
50 M RACE 13 PREM THAKUR II TAGORE HOUSE I
50 M RACE 14 ARUNDEEP SINGH II ASHOKA HOUSE II
50 M RACE 15 AKHTER ALI II SHIVAJI HOUSE III
SHOES & SOCKS RACE 16 ARMAN ALI II ASHOKA HOUSE I
SHOES & SOCKS RACE 17 ROHIT RAJAK II ASHOKA HOUSE II
SHOES & SOCKS RACE 18 PRIYANSH RAJ II RAMAN HOUSE III
80 M RACE 19 MD.SHAKIB III SHIVAJI HOUSE I
81 M RACE 20 ALEXIOUS III RAMAN HOUSE II
82 M RACE 21 ADIT VERMA III TAGORE HOUSE III
LEMON &SPOON RACE 22 III I
LEMON &SPOON RACE 23 III II
LEMON &SPOON RACE 24 III III
FROG RACE 25 ROHIT KUMAR III TAGORE HOUSE I
FROG RACE 26 YUVRAJ III TAGORE HOUSE II
FROG RACE 27 PRADHYUMNA III TAGORE HOUSE III
LEMON &SPOON RACE 28 IV I
LEMON &SPOON RACE 29 IV II
LEMON &SPOON RACE 30 IV III
80 M RACE 31 PRINCE THAKUR IV TAGORE HOUSE I
80 M RACE 32 NICTOR IV SHIVAJI HOUSE II
80 M RACE 33 AMAN IV SHIVAJI HOUSE III
BACK RACE 34 PRINCE THAKUR IV TAGORE HOUSE I
BACK RACE 35 PRIYANSHU KUMRA IV RAMAN HOUSE II
BACK RACE 36 NICTOR IV SHIVAJI HOUSE III
80 M RACE 37 CHANDAN V RAMAN HOUSE I
80 M RACE 38 SANJEET V SHIVAJI HOUSE II
80 M RACE 39 ALOK DAS V RAMAN HOUSE III
SACK RACK 40 V I
SACK RACK 41 V II
SACK RACK 42 V III
BACK RACE 43 SANJEET V SHIVAJI HOUSE I
BACK RACE 44 SAHIL V SHIVAJI HOUSE II
BACK RACE 45 RAHUL V RAMAN HOUSE III
800x600

Selected Participants List of Boxing (Boys) For Regional Level Meet:–2012-13

Venue – KV IOC NOONMATI GUWAHATI

S.No..

Name Of Participants

Father’s Name

D.O.B

Adm.

No.

Class

Weight

(in KG)

Kit size

Track Suit

Shoes

Age

Group

Result

1.

ASHISH CHETTRI

MR. KUMAR CHETTRI

09/06/2002

4001

V

-18

28

28

4

U-14

Silver

2.

MUKESH RAI

 

MR. GARIBAN RAI

22-11-2002

4013

V

18-20

30

30

4

U-14

Gold/Nat.Sel

3.

PANKAJ THAPA

MR. T.B. THAPA

14-04-2002

4157

1V

23-25

30

30

4

U-14

Bronze

4.

NISAN THAPA

MR. T.B. THAPA

22/4/02

4154

V

25-27

32

30

4

U-14

Gold/Nat. Sel.

5.

PRAKASH SINGH

MR. NARAYAN SINGH

29/12/00

4570

VI

27-29

32

30

4

U-14

Silver

6.

SUBODEEP BARMAN (Capt.)

MR.JIBESH BARMAN

02/04/99

3625

VIII

29-32

28

28

4

U-14

Bronze

1.

MARBIANG KHARUMNUID (Capt.)

MR. SWOLAN HOOJAN

23/05/96

3313

X

46-48

38

38

6

U-17

Gold/Nat. Sel.

2.

SAHID ALI

MR. RAFIK ALI

25/02/99

IX

48-50

38

38

8

U-17

.…

3.

SANJAY PATHAK

MR. S.B. PATHAK

11/03/98

3468

X

-35

38

38

6

U-17

Silver

4.

BHRIGU KR DAS

LATE MR. B.G. DAS

16/01/99

3506

IX

38-41

38

38

6

U-17

Bronze

5.

KARAN BISWAS

MR. AMAL BISWAS

04/05/99

4463

IX

35-38

38

38

7

U-17

Bronze

1.

PRAKASH DEWAN (Capt.)

MR. D.K. DEWAN

21/09/95

3188

XII

46-50

06

40

7

U-19

Gold/Nat. Sel.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4